Nikdy se s nikým nebij,ale když si nezačneš,bojuj až do konce.

10. dubna 2009 v 23:18 | Romana |  movies&books

Při takovém mém malém "večeru osamělých srdcí" jsem se prostě asi zbláznila,ale šla jsem sama do kina.Nevím proč.Navíc,chtěla jsem vidět další prý skvělý Angelinin kousek.Pokud jste Changeling viděli,nemusíte číst.Nechci psát žádnou recenzi nebo něco podobného,snažím se jenom aspoň trošku popsat,jak na mě ten film zapůsobil..

Začnu jenom tím,že trošku shrnu ten děj - Angelina Jolie hraje matku,které jednoho dne zničehonic zmizí syn.Neochotná policie po několika měsících najde údajně jejího chlapce,ale když se s ním Christine Collinsová setká,zjistí,že to není její syn ; a nedokáže předsvědčit zkorumpovanou policii,která nedokáže přiznat své chyby a nestojí o žádnou ostudu,že udělala chybu a že musí začít hledat jejího syna znovu ..

Musím říct,že Angelina mě ohromila.A teď nemluvím zaujatě,vážně.Většinou jsem ji viděla v samých akčňácích jak na ni pasuje,takže jsem byla docela vyjevená z toho,jak velkou emoční část do toho dokáže dát.Celý ten film vůbec překypoval emocemi..Vždyť Christine Collinsová brečela skoro v každé druhé scéně.Nevadilo mi to.Výborně celou atmosféru podkreslují "drobnosti" .. třeba když Christine zavřou do blázince a na snídani mluví s jinou ženou,že v pozadí jde pořád slyšet hysterický řev pacientek..Až kolem půlky jsem si začínala uvědomovat pořádně ten malý text,co byl na začátku - podle skutečné události.Nechápu,jak se něco takového mohlo někdy dít,jak nechutně sobecká a neschopná policie tehdy mohla být - nejenže nepřizná chybu,ale zavře do blázince ženu,které odmítají hledat její dítě.Dvacet unesených a zavražděných dětí masovým vrahem s komplicem - dalším dítětem..fuj.
To emoční "klima" byo cítit všude.Jak v mnoha ubrečených a hysterických scénách Christine,tak třeba ve zvláštním momentě,kdy vrah stojí před šibenicí a hystericky řve,ale jakmile mu nasadí na hlavu černý pytel,začne si zpívat tichou noc.Hodně příjemným překvapením pro mě bylí malí dětští herci,kteří takové "dospělé role" zvládli na výbornou,pro mě aspoň byli 100% věrohodní.
Co se týče hudby,taky se mi líbila.Měkké a jednoduché klavírní tóny .. to je pro maniaka jako jsem já :D Myslím,že reálný příběh byl zpracovaný skvěle,Clint Eastwood natočil opět dobrý film a Angie měla dobrý důvod,proč byla za roli Christine nominovaná na Oscara.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Ann | Web | 11. dubna 2009 v 8:27 | Reagovat

no vidíš, já koza si koupila lístky na premiéru a onemocněla. Ale četla jsem o tom filmu. A Angelina tam má zase důležitou roli, která jí ovšem sedne jak ulitá:)

2 Win Win | Web | 11. dubna 2009 v 20:47 | Reagovat

Changeling som nevidela, ale podľa oho, čo tu píšeš, je to naozaj dobrý film.. Určite si niekedy pozriem. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.